مدیریت بازار روزهای استان سمنان به اصناف واگذار شود

حشمت‌الله عسگری ظهر یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه اگر بازارهای استان تخلیط شوند در خرید عمده مردم تأثیر ندارند، تأکید کرد: امروز اگر می‌خواهیم که از خسارات وارده شب عید به صنوف جلوگیری کنیم می‌بایست مدیریت بازار روزهای استان را با خود اصناف واگذار کنیم تا در رفع مشکلات موفق‌تر عمل کنیم.

وی بابیان اینکه واگذاری امور به صنوف می‌تواند بافرهنگ سازی به اقدامی روتین در استان سمنان بدل شود، افزود: تشدید نظارت‌ها بعضاً ممکن است نارضایتی‌هایی را به وجود آورد که اگر وضعیت موجود در نظارت و در دستان اصناف باشد کمتر با مشکلات روبرو خواهیم بود.

سیاست دولت واگذاری کالا به بخش خصوصی است

مشاور استاندار سمنان در امور اجرایی گفت: سیاست دولت واگذاری کالا به بخش خصوصی است و لذا ما تمایلی به ورود دولت به مقوله نظارت نیز نداریم چراکه هر جا در طول تاریخ انقلاب اسلامی کارها به خودِ مردم واگذار شد، نتیجه خوبی از آن استحصال‌شده است.

عسگری بابیان اینکه برخی تشدید نظارت‌ها مانند نظارت بر عرضه و تولید تخم‌مرغ باعث نارضایتی در بین تولیدکنندگان می‌شود که این امر نباید صورت گیرد، تأکید کرد: امروزه نظارت‌ها باید به سمت رضایتمندی مردم و تولیدکنندگان پیش برود از سوی دیگر  برای تعیین قیمت‌ اجناس، میزان هزینه اضافی در زنجیره تولید بر قیمت کالا مؤثر است لذا می‌توان با نظارت بر این بخش‌ها، جلوی سوءاستفاده برخی را گرفت و همچنین رضایت مصرف‌کننده را نیز جلب کرد.

وی افزود: یکی از اولویت‌های دولت و اصناف باید تأمین مایحتاج مصرفی مردم باشد که از تعیین قیمت آن‌ها نیز مهم‌تر محسوب می‌شود چراکه بخش عمده‌ای از نگرانی مردم از نبود کالا است.

بازار باید نوسان داشته باشد

مشاور استاندار سمنان در ادامه ضمن بیان اینکه تثبیت شدن قیمت بازار غیرمعقول است، تأکید کرد: بازار باید نوسان داشته باشد تا به آن بازار گفت و لذا باید پذیرفت که ماهیت و تکاپوی بازار می‌طلبد که در آن تغییر قیمت وجود داشته باشد اما از سوی دیگر باید نگرانی مردم را نیز در نظارت بر عرضه محصولات چه ازنظر کیفی و چه ازنظر قیمت مصرفی درک کرد.

عسگری بابیان اینکه وظیفه ستاد تنظیم بازار، نظارت کلی بر وضع بازار است، گفت: مدیریت و نظارت بر توزیع میوه شب عید ضروری محسوب می‌شود اما ممکن است اختلاف‌نظرهایی در این خصوص وجود داشته باشد که به نظر می‌رسد اگر زمام امور به دست اصناف سپرده شود مشکلی از این بابت نیز پیش نیاید.

وی در پایان افزود: یکی از وظایف ما در ستاد تنظیم بازار علاوه بر تهیه مایحتاج بازار شب عید مردم، باید نظارت بر عرضه محصولات باشد که در نهایت رضایت مردم حاصل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 83 = 91

بستن