پایان بهره برداری از جنگل های شمال تا پایان سال ۹۷

عباسعلی نوبخت در گردهمایی تبیین سیاست های اجرایی حفاظت، احیا، توسعه، بهره برداری و صادرات جنگلی و مرتعی گیاهان دارویی که صبح چهارشنبه در مرکز جوانشیر کرج برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس دستور مقام معظم رهبری، وزیر جهاد کشاورزی و ریاست سازمان جنگل ها و با توجه به نوسانات اقلیمی، حفظ پوشش گیاهی در کشور الزامی است، اظهار کرد: توجه به این موارد فرسایش خاک را کاهش داده و در حفظ منابع آبی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه به طور کامل از پایان سال ۹۷ بهره برداری از جنگل های شمال به اتمام می رسد، افزود: بر این اساس هیچ درخت خشک و یا زنده ای در جنگل های شمال کشور قطع نخواهد شد.

معاون امورجنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تشریح اقدامات این معاونت، تصریح کرد: سازمان جنگل ها در حال حاضر ۱۴ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۴۹ هکتار از جنگل های کشور را مدیریت می کند.

نوبخت با اعلام اینکه آفات جنگل ها متغییر است، برخی آفات ممکن است خسارت هایی را به همراه داشته باشند که در جنگل، مراتع و اراضی زراعی نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با آفاتی چون خشکیدگی بلوط در غرب، بلیات شمشاد و شب پره شمشاد در شمال کشور مواجه هستیم که اعتبارات ویژه ای برای این بخش ها در نظر گرفته شده است.

معاون امورجنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه ۷۲ هزار هکتار شمشاد در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: در سال جاری اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان برای شمشادها در نظر گرفته شده که بسیار کم است.

نوبخت در پایان با اشاره به اقوامات سازمان جنگل ها در هفته منابع طبیعی گفت: ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال برای این ایام در نظر گرفته شده است.

تور از اهواز | راه اندازی شبکه | رایانه کمک تلفنی | بانک کتاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 + = 74

بستن