بیش از ۲ تن مواد غذایی فاسد در قروه کشف و ضبط شد

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان قروه از کشف ۲ تن و ۳۷۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در در طول ۶ ماه گذشته در قالب بازدیدها و گشت های مشترک از مراکز تهیه و توزیع غذا و اماکن عمومی خبر داد.

حسین قادری همچنین از معرفی ۷۷ نفر متخلف بهداشتی به مراجع قضایی در بازدیدهای صورت گرفته گفت.

وی بیشترین تخلف بهداشتی را مربوط به تاریخ گذشته بودن مواد غذایی و آشامیدنی دانست و افزود: در دی ماه گذشته تنها یک تن آرد تاریخ گذشته به ارزش ۹ میلیون تومان کشف و ضبط شد.

 قادری با اشاره به طرح سلامت نوروزی و آغاز آن از اول اسفند سال جاری تا پانزدهم فروردین ۹۷، تصریح کرد: در این مدت ۴۵ روزه مراکز حساس از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا در قالب اکیپ های مشترک تا سه بار مورد بازدید قرار می گیرند.

به گفته وی در مدت اجرای طرح سلامت نوروزی بازرسان بهداشت محیط آماده دریافت گزارشات شهروندان در خصوص تخلفات بهداشتی هستند.

قادری بهترین راه اطلاع رسانی برای گزارش تخلفات بهداشتی را سامانه ۱۹۰ اعلام کرد و گفت: هم اکنون سامانه پیغام گیر تلفنی ۱۹۰ آماده دریافت شکایات مردمی در خصوص تخلفات بهداشتی، غذایی، دارویی و … می باشد لذا مردم می توانند در تمام ساعات شبانه روز موارد مشکوک و یا تخلف حتمی را هم از طریق تلفن ثابت و هم تلفن همراه گزارش دهند.

وی با اشاره به اینکه پس از دریافت شکایات مردمی کارشناسان بهداشت محیط باید در کمتر از سه روز جهت پیگیری موارد اعلام شده اقدام کنند، همکاری مردم در این زمینه را مهم دانست.

رایانه کمک تلفنی | خرید آنلاین کتاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 40 = 48

بستن