تاکید بر پلمب اماکن عرضه غیر مجاز مرغ زنده در ثلاث باباجانی

یاسر علیزاده  امروز شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری کمیته مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: در این جلسه بر لزوم تشدید نظارت ها برای پیشگیری از این بیماری به ویژه در جمعیت طیور بومی تاکید شد.

وی بیان داشت: در ابتدای این جلسه توضیحاتی در خصوص بیماری، خطرات انتشار آن، زیان های اقتصادی هنگفتی که در صورت بروز به همراه دارد و… ارائه شد و در ادامه مصوبات لازم در خصوص برخورد جدی با تهدیدکنندگان سلامت شهروندان تصویب شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی با اشاره به درگیر شدن کشور عراق به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و همجواری ثلاث باباجانی با این کشور، افزود: از طرف دیگر با مشاهده کانون هایی از این بیماری در شهرستان دالاهو باید به رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ایی به منظور پیشگیری از این بیماری بیشتر توجه کرد.

دکتر علیزاده همچنین تصریح کرد: پلمب اماکن عرضه مرغ زنده در سطح شهرستان و برخورد با عاملان و متخلفان در این زمینه یکی از اصلی ترین مصوبات این جلسه بود.

وی با تاکید بر اهمیت ارتقای آگاهی شهروندان و روستاییان در خصوص بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، خاطرنشان کرد:  برگزاری کلاسهای آموزشی و توجیهی در این خصوص یکی دیگر از مصوبات این کمیته بود.

قیمت عطر و ادکلن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

بستن