اماکن عمومی آذربایجان غربی برای معلولان مناسب سازی شود

به نقل از استانداری آذربایجان غربی، علیرضا رادفر در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی-فرهنگی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به معلولان جامعه از متولیان امر خواست با تشکیل کمیته ای نسبت به شناسایی مراکز پر تردد معلولان در ارومیه و دیگر شهرستانها ابن مراکز و امکانات حمل و نقل عمومی مورد نیاز معلولان را متناسب با وضعیت جسمانی آنها مناسب سازی کنند.

وی همچنین از مسئولان بهزیستی آذربایجان غربی خواست به شناسایی معلولان مناطق محروم، فرهنگ سازی و اعتماد سازی جامعه معلولان به خدمات بهزیستی و توسعه ورزش معلولان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه دولت در خصوص ارائه ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به جامعه عشایری از مسولان خواست در کنار آموزشهای مدون برای عشایر از مباحث فرهنگی و ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای برای عشایر غافل نشوند و در نظر داشته باشند که هدف از این آموزشها تقویت عشایر در زمینه شغلی آنهاست و باید این آموزشها متناسب با نیازهای آنها باشد.

وی در ادامه بر افزایش میزان سواد و آموزش مهارت به جامعه عشایری تاکید کرد و گفت : برای این امر باید کارها و برنامه های فرهنگی جامعی داشته باشیم و از تمام توان خود برای بالا بردن سطح باسوادی و مهارت جامعه روستایی و عشایری بهره بگیریم .

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه بیشترین مشکل  در این خصوص مربوط  به باورهای مردم است، اظهار داشت : برای این امر باید از ظرفیت روحانیت و ائمه جمعه استفاده کرد.

وی از دستگاههای متولی در این امر خواست تا برنامه ها ، راهکارها و پیشنهادات عملیاتی خود را برای توانمندسازی جامعه روستایی و عشایری به این کارگروه ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گرفته و برای سال ۹۷ اجرایی شود.

در ادامه جلسه، گزارش کمیته مناسب سازی اماکن و معابر عمومی برای تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و سالمندان و گزارشی از مطالبات سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه معلولین در مورد ارتقا خدمات در حوزه معلولین ارائه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

33 + = 37

بستن