۱۳۷ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در کشور تحصیل می کنند

 مجید قدمی شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاح سالن ورزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه زنده امیررضا دادگر با اشاره به اینکه در کشورمان بیشتر از ۱۳۷ هزار دانش‌آموز با نیاز ویژه داریم، افزود: حدوداً ۷۵ هزار دانش‌ آموز در مدارس خاص تحصیل می‌کنند و مابقی دانش‌آموزان در مدارس عادی به‌صورت آموزش فراگیر در حال تحصیل هستند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور بابیان اینکه در کوتاه‌مدت از فضای خالی آموزشی مدارس استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: سعی خواهیم کرد تا در برنامه‌ریزی‌های آینده این مشکل برطرف شود.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به یک سری مشکلات خانواده‌های دانش‌آموزان نیازهای ویژه بیان کرد: تحت عنوان خدمات حمایتی، برنامه‌هایی را از سه سال قبل تدارک دیدیم که تابه‌حال حدود ۷۵ میلیارد ریال هزینه کردیم.

قدمی ادامه داد: این طرح به دنبال تأمین هزینه‌های دارویی، جراحی، توان‌بخشی و حتی کاشت حلزون بچه‌های ناشنوا است تا درصدی از نیازها را بتوانیم فراهم کنیم.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال در این زمینه ۳۰ میلیارد ریال هزینه کنیم و مطلع هستیم که خانواده‌ها در تأمین هزینه فرزندان خود با مشکلی مواجه هستند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور بابیان اینکه در حال حاضر در کشور کمتر از ۲۰ سالن ورزشی برای دانش‌آموزان نیاز ویژه داریم، ادامه داد: در پروژه‌های جدید سعی می‌کنیم تا در کنار فضاهای جدید آموزشی، سالن ورزشی پیش‌بینی شود.

قدمی با اشاره به اینکه در فضاهای آموزشی قدیمی اگر امکان احداث چنین سالن‌هایی باشد با کمک خیرین سعی می‌کنیم این مجموعه به فضای آموزشی اضافه شود، گفت: در احداث چنین فضایی باید عوامل تخصصی رعایت شود که این مهم را سازمان نوسازی مدیریت خواهد کرد.

سالن ورزشی زنده‌یاد امیررضا دادگر در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر با هزینه‌ای بالغ‌بر ۳ میلیارد ریال در آمل ساخته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 + = 54

بستن