زمینه صادرات آرد از واحدهای تولیدی مازندران فراهم شد

سید محمد جعفری صبح امروز در نشستی با اصحاب رسانه مازندران، اظهار داشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور به عنوان آخرین حلقه بخش کشاورزی در حوزه بازار است.

وی افزود: رسانه‌ها در حوزه بازوان اجرایی دستگاه‌های اجرایی موفق باشد و توانستیم در شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو برای ارتباطات با رسانه‌ها توفیقاتی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اشاره به اینکه رسانه‌ها حلقه واسط مردم و مسئولان هستند، تصریح کرد: رسانه‌ها در مازندران انعکاس و اخبار مطلوبی از اخبار حوزه کشاورزی صورت دادند.

جعفری با بیان اینکه ۱۹ هزار تن کلزا با ارزش اعتباری ۵۱ میلیارد تومان در سال زراعی گذشته به کشاورزان پرداخت شده است، افزود: سطح زیرکشت کلزار در استان با خرید و پرداخت به موقع بدهی کشاورزان سه برابر شده است.

وی با اعلام اینکه باید با نگرش اقتصاد کشاورزی الگوی کشت را در اراضی زراعی مازندران ارتقا دهیم، گفت: پیش بینی می‌کنیم امسال تا ۴۰ هزار تن خرید کلزا از کشاورزان استان در سال زراعی آینده را برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه ضریب خودکفایی در بخش دانه‌های روغنی را تا پایان برنامه ششم توسعه به بیش از ۳۰ درصد خواهیم رساند، افزود: اکنون این شاخص در حوزه دانه‌های روغنی در مازندران بیش از ۱۰ درصد است.

جعفری با اشاره به اینکه ایران در حوزه تولید گندم خودکفا شده است و در محصولات اساسی دستیابی به خودکفایی اساس امنیت هر کشوری است، گفت: سالجاری قریب به ۹ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شده که بالغ بر ۱٫۳ میلیون تن مربوط به استان‌های مازندران، گلستان و سمنان بوده است.

وی با بیان اینکه ورود واسطه‌ها و دلالان برای ضربه زدن به خودکفایی گندم در کشور آغاز شده است، گفت: تلاش داریم استمرار خودکفایی را در بخش گندم در سال آینده همانند امسال داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با رد بیان غیرکیفی بودن گندم تولیدی کشور، افزود: بالغ بر ۱۵ هزار تن از گندم مازندران به کارخانجات آرد استان فروخته و آرد تولیدی این واحدها به کشور عراق صادر شده است.

درج آگهی رایگان | معرفی کانال های تلگرام | بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما

جعفری با اشاره به اینکه تا پایان آبانماه مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شده است، گفت: این امر نشان می‌دهد که دولت توجه ویژه ای به اهمیت تولید دارد.

وی از اجرای طرح افزایش کیفیت نان و کاهش ضایعات این محصول در استان خبر داد و گفت: تامین گندم کیفی را برای این منظور در منطقه دو کشور اجرایی کردیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه ۵ کارخانه آرد استان درجه یک هستند، افزود: عملیات اجرایی چهار سیلوی بزرگ در شهرهای مازندران آغاز و در مرحله تکمیل شدن است.

جعفری با اشاره به اینکه نان سفید هیچ ارزش غذایی ندارد و سبب بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابتی در استان می‌شود، گفت: نباید میزان ذائقه مردم نسبت به مصرف نان سفید در مازندران افزایش یابد چون میزان فروش واحدهای نان یارانه ای سفید با نانوایی‌های دولتی برابری می‌کند.

وی با بیان اینکه با آغاز خرید توافقی برنج پرمحصول در استان، بازار برنج از رکود خارج شده است، افزود: مرکز خرید توافقی برنج در مازندران و گیلان تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اشاره به اینکه خرید توافقی برنج در مازندران به ۶۰ تن رسیده است، گفت: ۳۵ درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی مازندران با میزان هفت هزار میلیارد تومان متعلق به محصول برنج تولیدی کشاورزان استان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 63 = 68

بستن