بسیاری از سرمایه های اصفهان در فرهنگسراها از بین رفته است

کوروش محمدی پیش از ظهر پنجشنبه، در کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان، اظهار داشت: راه اشتباهی در مسیر واگذاری فرهنگسراها، صدور مجوز احداث و نقشه های اجرا و همچنین طرح اولیه فرهنگسراها طی شده است.

وی بیان داشت: امروز درحالی بخش عمده ای از فرهنگسراها با مشکلات و چالش های جدی مواجه است که بسیاری از سرمایه های شهر اصفهان در فرهنگسراها از بین رفته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بهینه سازی استفاده از فضای فرهنگسراها در دستور کار شورای پنجم و به ویژه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان قرار دارد.

وی با اشاره به وضعیت فرهنگسراهای تحت پوشش شهرداری اصفهان اظهار کرد: چندین ماه است که مطالعات و بررسی وسیعی در حوزه فرهنگسراها داشتم و شاهد بودم در حالی فضاهای وسیعی به فرهنگسراها اختصاص یافته است که هیچ کاربردی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان تصریح کرد: به عنوان مثال در فرهنگسراهای شرق اصفهان تنها چند نفر در یک ساختمان چند طبقه با فضاهای مناسب و امکانات و تجهیزات مشغول به فعالیت هستند که این فرهنگسراها غالبا دو روز در هفته فعالیت می کند.

وام ازدواج | تابلوسازی | خرید اینترنتی کتاب | رایانه کمک تلفنی

وی اضافه کرد: لازم است، از ظرفیت و پتاسیل های موجود در فرهنگسراها که سالیان سال خاک می خورد در راستای توسعه فرهنگی شهر و اجتماعی استفاده شود.

محمدی گفت: با طراحی و برنامه ریزی به ویژه در بحث برون سپاری خدمات فرهنگی، پس از واگذاری ها متناسب با شرایط خاص و معیارهای مناسب صورت گیرد که شاهد توفیق حداکثری در راستای تحقق اهداف فرهنگی و بهینه سازی استفاده از خدمات فرهنگسرا ها برای شهروندان باشیم.

وی اضافه کرد: هر فردی با هر شرایطی نمی تواند یک فرهنگسرا را اداره کند بلکه باید طرح و برنامه و در این حوزه تخصص لازم را داشته باشد تا بتوانیم اعتماد کنیم و برون سپاری را به درستی و مطابق مصالح شهروندان و کلانشهر اصفهان انجام بدهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 23

بستن