تخلفات ساختمانی سبب غرق شدن اصفهان در آینده نزدیک می‌شود

شیرین طغیانی پیش از ظهر پنجشنبه در کارگروه تخصصی کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: تخلفات ساختمانی بسیاری که امروز شاهد آن هستیم را می توان با فرهنگسازی کاهش داد.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات ساختمانی و کاهش جدی و جلوگیری از رشد آن در دستور کارگروه مرتبط با کمیسیون عمران شورای شهر اصفهان قرار گرفت، افزود: کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی لازم است بسته هایی را برای نحوه برخورد با تخلفات ساختمانی به شهرداری ارائه کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اصفهان تصریح کرد: شهرداری به جای برخورد قهری با مردم در حوزه تخلفات ساختمانی با یک برخورد فرهنگی و ارتباط دو سویه با آنها از این کار مردم را منصرف کند تا بتوانیم نتایج آن را در یک دوره شاید ۱۰ تا ۱۵ ساله در سیمای شهر ببینیم.

وی اضافه کرد: به منظور کاهش تخلفات ساختمانی نیاز به مشارکت مردم داریم و در بسیاری از موارد شاهدیم که مردم از سر بی آگاهی و عدم اطلاع تخلف ساختمانی را مرتکب می شوند و در واقع آگاهی ندارند که اگر این عملکرد آنها این تخلف مرتکب می شوند، چه تاثیر نامطلوبی بر شهر دارد.

طغیانی تاکید کرد: تخلفات ساختمانی در زمینه های مختلف در شهر صورت می گیرد و در پایان هر سال شاهد طیف وسیعی از این تخلفات در شهر هستیم و این موضوع در یک دوره زمانی می تواند به میزان بسیاری روی کیفیت شهر اصفهان به عنوان شهری تاریخی و فرهنگی تاثیرگذار باشد و اتفاقاتی که صورت می گیرد با توجه به ماهیت و ذات کارهای ساختمانی، معماری و کالبدی اتفاقاتی نیست که بتوانید زودتر از یک دوره ۳۰ تا ۵۰  ساله بازگشتی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 6 = 11

بستن