استاندار زنجان: گاهی مسئولان باعث سرافکندگی مردم و انقلاب می‌شوند

اسدالله درویش امیری ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان خدابنده در سالن اجتماعات دانشگاه پیام‌نور این شهرستان،  با بیان اینکه بدون تمکین به قانون اساسی نمی‌توان پاسخ نسل سوم و چهارم انقلاب را داد، افزود: همه ملزم به اجرای قانون اساسی هستند و اگر کسی به این قانون تمکین نکند به هرج و مرج کمک کرده است.

وی ادامه داد: باید منافع ملی را در همه بخشها و حوزه‌ها مدنظر داشته و تحقق ایران مقتدر و عزتمند و توسعه یافته در حوزه‌های مختلف را باید مورد توجه قرار داد.

درویش امیری با بیان اینکه معضل بیکاری مشکل اساسی جامعه است و بخشی از نارضایتی‌ها از موضوع بیکاری در کشور است، افزود: نارضایتی در همه ادوار وجود داشته و برای حل مشکل بیکاری همه باید کمک کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه ایران اسلامی در طی ۴۰ سال گذشته همواره با هجمه های مختلف از سوی دشمنان روبه رو  بوده است، گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، چهل سالی که فراز و نشیب و تلخی و شیرینی بسیاری برای مردم داشته است و در این مدت کارهای بزرگی در کشور انجام‌شده است و ندیدن کارهای انجام شده در کشور ناجوانمردی است.

درویش امیری با بیان اینکه نباید وجود ضعف در برخی عملکردها را انکار کنیم، افزود: برخی رفتارهای  منفعت‌طلبانه، دفاع غلط، رفتارهای جناحی و … زیبایی عملکردها را زشت نشان داده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه  مسئولان و همه اقشار جامعه باید مطیع قانون اساسی باشند، گفت: گاهی خود مسئولان باعث سرافکندگی مردم و انقلاب می‌شوند و چهره انقلاب و خدمات انقلاب پژمرده می‌شود.

درویش امیری افزود:  مردم بعد از چهل سال باید اداره کشور را قانونمند ببینند؛ چرا که هرجا قانون کنار گذاشته شد به نظام و ملت بی‌مهری می‌شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه درآمد کشور برای عمران و آبادانی کشور است، گفت: همه باید بر اجرای قانون اساسی تمکین کنند و شخصیت‌های بزرگی چون شهید بهشتی در راس مجلس خبرگان قانون اساسی، این قانون را کنترل کردند، تطبیق داده و نوشتند و باید به همه بندهای قانون اساسی مقید باشند

درویش امیری افزود: اگر امروز یک بند از قانون اساسی نادیده گرفته شود این تصور به وجود می‌آید که دیگر بندهای قانون را نیز می‌توان کنار گذاشت، همه باید بدانند که همه بندهای قانون باید اجرا شود و همه در مقابل قانون یکسان هستند.

وام ازدواج | تابلوسازی | بازاریابی | لپ تاپ استوک

وی با اشاره به دستور امام راحل در سال ۵۷ برای تدوین قانون اساسی، تصریح کرد: در آن زمان هنوز ارکان حکومت مستقر نشده بود ولی در چنین فضایی دستور نوشته شدن قانون اساسی صادر شد که این مهم نشان از اهمیت بالای این قانون و اداره کشور بر اساس قانون است.

درویش امیری  با بیان اینکه پیاده‌سازی اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد عدالت اجتماعی و شفافیت، از جمله اهدافی است که لایحه بودجه سال ۹۷ دنبال می‌کند، افزود: برای حل مشکل بیکاری باید به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری توجه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 35

بستن