قوانین متعدد به نفع تولید و اشتغال نیست

امیر مرتضوی ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت،  بخش خصوصی و کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: متاسفانه در حوزه اشتغال و توسعه به یک درک مشخص و درستی نرسیده ایم ‌و اولویت بندی ما یکی نیست.

وی افزود: برای حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع باید کار جمعی و مشارکتی انجام داد و در این‌ راستا قوه قضاییه به تنهایی نمی تواند اقدامی را انجام دهد.

معاون پیشگیری از جرم قوه قضاییه خراسان رضوی گفت: در بسیاری از موارد قوانین متعدد به نفع تولید و اشتغال نیست و کاستی هایی وجود دارد که مشکلاتی را به وجود آورده است. دستگاه قضایی باید به عنوان آخرین راهکار باشد در حالیکه اکنون در بعضی موارد اولین راهکار شده است.

وی ابراز کرد: وظایف و تکالیف سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی درست انجام نمی‌شود.‌ در راستای سیاست‌های ما برای هر یک از ارکان قضایی تکالیف و وظایفی تعیین شده است و قرار است دهمین دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع را در سبزوار افتتاح کنیم.

در ادامه رئیس اداره کل بازرسی خراسان رضوی گفت: نبودن سامانه کارآمد برای وصول و دریافت مالیات به فرار مالیاتی منجر می‌شود. فعالیت‌های زیر زمینی و غیر شفاف نیز مالیات های زیادی دارد که پرداخت نمی شود.

سفارش پروژه دانشجویی | تور یک روزه از اصفهان | سفارش سئو

درویشیان افزور: قانون ارزش افزوده نیز یکی دیگر مشکلات است. کارگروه صیانت از قوانین در زیر گروه کارگروه حمایت از سرمایه‌گذاری تشکیل شده است وهر اقدامی در راستای حمایت از سرمایه گذاری سالم را وظیفه اول می‌دانیم. همچنین نظارت بر دستگاه‌های خدمات رسان برای جذب سرمایه‌گذاری نیز یکی دیگر از وظایف ماست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 + = 67

بستن