انجمن پیوند عضو در اصفهان تاسیس شود

محمد صافی در جلسه هم اندیشی با اعضا پیوند عضو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: این انجمن می‌تواند منشا خیری برای توسعه زیر ساخت های بحث پیوند، تامین و ارتقای تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی متخصص در این زمینه باشد.

وی بیان داشت: مهمترین بحث این انجمن می تواند، همان فرهنگ سازی پیوند عضو از فرد مرگ مغزی و ترویج توزیع کارت اهدای عضو باشد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: با انجام پیوند عضو فرد گیرنده می‌تواند حداکثر ۲۰ تا ۲۵ سال به زندگی طبیعی خود ادامه دهد و چه بسا سالیانه چندین هزار اندام سالم  از افراد مرگ مغزی که می توانند مورد پیوند قرار بگیرند وجود دارد و می بایستی با کمک و حمایت های این انجمن در این راستا گام‌های مفیدی برداریم.

وی بیان داشت: مرگ مغزی زمانی اتفاق می افتد که از گردن به سمت بالا جریان خون در مغز متوقف می شود و این مرگ مغزی همان مرگ واقعی است و تنها دلیلی که نبض و قسمتی از قلب از کار نمی‌افتد، جلوگیری از بوی تعفن مرگ مغزی برای اطرافیان است و این یکی از موهبت های خداوند برای بنده هایش است.

صافی گفت: ابعاد فرهنگ سازی اهدای عضو در جامعه شامل سه قسمت (فواید معنوی مرگ مغزی برای دهنده، اهدای عضو از منظر انسانی و اهدای عضو از منظر اقتصاد سلاّمت) است و اگر فرهنگ سازی درست و منطقی انجام شود خانواده ها با اشتیاق و رضایت کامل در این امر خیر مشارکت می کنند.

وی تصریح کرد: برای انجام عمل پیوند احتیاج به تجهیزات و امکانات تخصصی نداریم چراکه با تامین نیروی انسانی متخصص پیوند می توانیم این عمل را در بسیاری از بیمارستان های شهرستان ها و حتی در ظرفیت تخت خالی آنها نیز انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 + = 34

بستن