۳۲ واحد کارگاهی نا ایمن در مازندران پلمب شد

مجموعه: اخبار آمل‏, اخبار بابل, اخبار بابلسر‏, اخبار بهشهر, اخبار جویبار, اخبار چالوس, اخبار رامسر, اخبار ساری‏, اخبار فریدون‌ کنار, اخبار قائم‌ شهر‏, اخبار مازندران, اخبار نکا, اخبار نوشهر‏ تعداد بازدید: 10
۳۲ واحد کارگاهی نا ایمن در مازندران پلمب شد

کامران اصغری اظهار داشت: با عنایت به نقش مهم و ماموریت سازمانی این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و ضرورت کاهش حوادث ناشی از کار، اجرای طرح بازدید هدفمند از کارگاههای پرخطر استان مازندران به صورت گسترده و ویژه ای در دستور کار بازرسان کار قرار دارد.

وی افزود: این اداره کل در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار اقدام به تعطیل نمودن کارگاههای ناایمن کرده است.

اصغری ادامه داد: در همین راستا از ابتدای سال تا کنون تعداد ۳۲ واحد کارگاهی بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستانها با هماهنگی دادستانی پلمب شده و ۱۲ واحد نیز در ماه جاری در سطح استان پلمپ خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: غالب حوادث در کارگاه های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه های بدون حفاظ  اتفاق می افتد،  لذا با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه ها می توان بخش اعظمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

وی تصریح کرد: آموزش های لازم به اکثر مهندسین و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ عذری برای سهل انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

پکینگ برج خنک کننده | اخبار افغانستان | بلیط هواپیما | درج آگهی رایگان

اصغری با اشاره به استقرار مسئول ایمنی در کارگاههای ساختمانی اظهار داشت: مسئولین ایمنی نیز وظایفی از قبیل شناسایی خطر، نظارت بر نظم و ترتیب و ارایش مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و … را باید انجام دهند.

وی ادامه داد: استقرار مسئولین ایمنی در کارگاهها نیز از اقدامات بسیار خوب است که قطعا در کاهش حوادث ناشی از کار تأثیر دارد.

مدیر کل کار مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اجرای قوانین و آیین نامه های مربوط به ایمنی از وظایف مهم همه کارگاهها علی الخصوص کارگاههای ساختمانی می باشد و در غیر این صورت قطعا پلمب این کارگاهها با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۳۲ واحد کارگاهی نا ایمن در مازندران پلمب شد”

قالب تفریحی