تلاش مجموعه مدیریت استان یزد در حل مشکلات کارآفرینان است

محمود زمانی قمی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با موضوع بررسی مشکلات واحدهای تولیدی خدماتی استان یزد اظهار داشت: در کشور مشکلاتی داریم که ریشه و اساس آن اشتغال است و باید مجموعه هایی داشته باشیم که اشتغالزایی برای استان ایجاد کند.

استاندار یزد با بیان اینکه تلاش مجموعه مدیریت استان در حل مشکلات کارآفرینان است اضافه کرد: در صنعت گردشگری یکسری زیرساخت لازم است و وقتی شهر یزد جهانی شده، کانون توجه است و به هتل های پنج ستاره برای جذب گردشگر و رفع نیاز اقامتی و اسکان آن ها نیاز است.

وی با بیان اینکه وقتی حرف از زیرساخت می شود یعنی دولت باید کمک کند افزود: برخی ها فکر می کنند هتل های پنج ستاره پول پارو می کنند در حالی که اینطور نیست و در مقایسه با بسیاری از طرح های بزرگ توجیه اقتصادی هم ندارد.

زمانی قمی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذار و ایجاد دلگرمی و تشویق برای سرمایه گذاری اظهار داشت: باید به ساخت هتل به عنوان یک زیرساخت کمک کنیم و در مراحل تسهیلات و صدور پروانه، طوری رفتار نشود که سرمایه گذار دلسرد شود.

وی بیان داشت: وقتی می گوییم گردشگری را توسعه دهیم لازم است خودمان اقتضائات را عمل کنیم و این جلساتی که برگزار می کنیم نتیجه داشته باشد و خروجی مثبت بدهد نه اینکه سنگ اندازی برای بخش خصوصی داشته باشیم.

استاندار یزد با بیان اینکه اگر کاری به بخش خصوصی نداشته باشیم بهتر می تواند کار را پیش ببرد عنوان کرد: ترکیه از حوزه گردشگری ارزآوری دارد و برای سرمایه گذاری در این زمینه شیوه های آسان و سهل الوصول در نظر می گیرند تا بخش خصوصی ورود کند در حالی که ما فشارهای زیادی به بخش خصوصی ناشی از قوانین داریم.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری ما جذابتر است و لازم است عملا سیاست های استان تغییر کند اضافه کرد: حوزه گردشگری به شعار و سخنرانی نیاز ندارد بلکه به کار عملی احتیاج دارد تا سرمایهگذار دلگرم کار شود.

زمانی قمی با اشاره به اینکه کارآفرینان حوزه گردشگری مشکلات زیادی دارند که باید برای حل مشکلات اقدام کرد و از بخش خصوص حمایت شود گفت: نباید یک مجموعه گردشگری در دوره های مختلف با سختگیری دستگاه ها بدون پیشرفت باقی بماند.

ساعت مچی | پکینگ برج خنک کننده | اخبار افغانستان | خرید بلیط هواپیما

وی با اشاره به اینکه دو پروژه بزرگ در استان معطل ایجاد اشتغال است و برای واگذاری و یا تغییر نام معطل مانده است بیان داشت: دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی موضوعاتی که در ارتباط با اشتغال است دسته بندی کند و با دعوت از وزیر راه و شهرسازی به استان بتوانیم این موضوعات را حل کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 58 = 62

بستن