نخستین برف زمستانی شهرضا را سفید پوش کرد

ستار سبز علی با اشاره به بارش باران از شب گذشته در شهرضا اظهار داشت: براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور از شب گذشته بارندگی در شهرستان شهرضا آغاز و در حال حاضر به صورت برف ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پاییز در حالی به پایان رسید که از سال ۱۳۷۲ تاکنون، این تنها پاییزی بود که در شهرضا بارشی ثبت نشد، افزود: در پاییز امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل با کاهش ۱۰۰ درصدی بارش‌ها مواجه بودیم و میزان بارش به صفر رسیده است.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه نخستین بارش برف زمستانی در شهرضا در حال باریدن است، گفت: تاکنون ۳ سانتیمتر برف بر زمین نشسته است و جمع بارش تا این لحظه به ۸٫۲ میلی‌متر رسیده که با ۰٫۸ بارش قبلی جمع بارش زراعی امسال به ۹ میلی‌متر رسیده است.

وی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در شهرستان شهرضا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۷ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۷۸ درصد کاهش داشته است، بیان کرد: به صورت متناوب عصر و شب در شهرضا بارندگی است.

سبزعلی با اشاره به پیش‌بینی هوای شهرضا در ۲۴ ساعت آینده در شهرضا، تصریح کرد: از فردا با افت شدید دما تا ۸ درجه زیر صفر مواجه هستیم و با قطع بارش‌، مه‌آلودگی سطح معابر و جاده‌های شهرستان را فرا می‌گیرد.

رایانه کمک تلفنی | بانک کتاب | وام ازدواج | تابلوسازی

وی اظهار داشت: موضوع بی‌بارشی و بحران آب جدی است، از مردم می‌خواهیم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا در تابستان بتوانیم بحران کم‌آبی را مهار کنیم.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه پیش‌بینی بارش برای دی و بهمن در حد نرمال است، یعنی برای این دو ماه بارش در حد میانگین بلند مدت است، گفت: با احتساب بی‌بارشی پاییز و خشک‌سالی‌های سال‌های گذشته، وضعیت منابع آب در شهرضا در شرایط بحرانی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 66

بستن