قیمت تخم مرغ در استان سمنان ثابت شد/ مردم گران نخرند

سید حسن میرعماد ظهر سه شنبه در ستاد تنظیم بازار استان سمنان به میزبانی استانداری، ضمن بیان اینکه قیمت تخم مرغ در استان به ثبات رسید، تاکید کرد: با تلاش های انجام شده از امروز سه شنبه در تمامی بازارهای استان، قیمت تخم مرغ پنج هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیوگرم و ۱۱هزار و ۶۰۰ تومان در هر شانه خواهد بود که مردم باید مراقب افراد سودجو باشند.

وی با بیان اینکه هم استانی ها می توانند مراتب گرانفروشی را از ابتدای هفته به مراجع ذی ربط گزارش کنند، افزود: در روزهای اخیر حتی شاهد عرضه تخم‌مرغ با نرخ دولتی در برخی نقاط استان سمنان به‌منظور ایجاد تعادل در بازار نیز بوده‌ ایم، همچنین قرار است مراکزی نیز برای عرضه تخم مرغ در سطح استان راه اندازی شود.

عضو ستاد تنظیم بازار استان سمنان با بیان اینکه مردم دو روز دیگر به فروشندگانی که تخم مرغ ها را گران خریده اند، مهلت دهند تا قیمت این محصول را کاهش دهند، تاکید کرد: سیاست های کاهش قیمت این کالا خوشبختانه جواب داده و تمامی فروشندگان سطح استان خرید جدید تخم مرغشان را با قیمت جدید کرده و لذا با همان قیمت مصوب پنج هزار و ۵۰۰ تومان خواهند فروخت.

میرعماد دلیل گرانی تخم مرغ را آنفولانزای پرندگان دانست و بیان کرد: ۱۵.۵میلیون مرغ تخم گذار بر اثر این بیماری طی روز های گذشته در کشور تلف شدند که علت اصلی این نوسان شدید قیمت، همین عامل بیان شده است.

وی افزود: در پی این رویداد نهادهای ذی ربط در دولت با تمام وجود و با سرعت برای تعادل در قیمت تخم‌مرغ وارد عمل شدند و بر این اساس تعرفه واردات تخم‌مرغ از ۵۵ در به زیر شش درصد رسید تا قیمت در داخل کاهش یابد.

رایانه کمک تلفنی | خرید اینترنتی کتاب | وام ازدواج | درج آگهی رایگان

رئیس جهاد کشاورزی استان سمنان همچنین از رفع نگرانی ها بابت تهیه میوه شب عید خبر داد و گفت: یک هزار تن سیب و پرتغال توسط ستاد تنظیم بازار ذخیره می شود و خوشبختانه در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.

میرعماد تاکید کرد: طبق سیاست تنظیم بازار در شب عید، به شکل سال های قبل غرفه هایی در هر هشت شهرستان استان سمنان تعبیه و میوه شب عید به مردم عرضه خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 + = 56

بستن