هوای اصفهان در وضعیت قرمز ثبت شد/شاخص کیفی ۱۷۸

بابک صادقیان ، با بیان اینکه از اول آذرماه تاکنون تنها شاهد دو روز هوای سالم در اصفهان بودیم، اظهار داشت: از چهار روز گذشته تاکنون هوای اصفهان در وضعیت قرمز ثبت شده است و میانگین شاخص کیفی در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با عدد ۱۷۸ وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می‌دهد.

وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمد آباد با ۱۸۹، بلوار دانشگاه ۱۸۶، چهارباغ خواجو ۱۶۹، میدان امام حسین (ع) ۱۸۶، خیابان پروین با ۱۷۴، رودکی ۱۷۰ و بزرگراه خرازی ۱۷۵ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

رئیس امور آزمایشگاه‌ های محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرستان‌های مختلف استان نیز ناسالم گزارش شده است، تاکید کرد: کیفیت هوا در خمینی‌شهر با میانگین شاخص کیفی ۱۷۶ و سگزی ۱۵۴ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است و در مبارکه با ۱۱۲ و سگزی ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت پایدار جوی، در روزهای اخیر آلاینده‌ها از اتمسفر اصفهان تخلیه نشده است و از عموم شهروندان درخواست می‌شود برای حفظ سلامتی تا حد امکان از تردد در سطح شهر پرهیز کنند.

درج آگهی رایگان | معرفی کانال های تلگرام | بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما

گفتنی است، شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 24

بستن