حل مشکلات نساجی استان یزد در صدر مصوبات کارگروه تسهیل

محمدرضا علمدار یزد در کمیته تخصصی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: استان یزد سابقه ای بسیار طولانی در حوزه نساجی دارد و واحدهای نساجی در این استان فعال هستند که بیشترین مراجعه را به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید داشتند.

وی با بیان اینکه ۱۷ درصد از مصوبات و تسهیلات این کارگروه به واحدهای نساجی استان تعلق گرفته است، ادامه داد: ۴۴۶ واحد معادل ۱۷ درصد از متقاضیان تسهیلات، واحدهای نساجی بودند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد از برگزاری ۴۶ کارگروه اصلی و ۵۲ کمیته تخصصی خبر داد و اضافه کرد: بیش از دو هزار ۸۸۸ مصوبه برای بیش از دو هزار و ۷۳۱ پرونده در کمیته های تخصصی و جلسه اصلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حمایت از تولید و رونق استان تایید شده است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از مصوبات مربوط به مشکلات و مسائل حوزه بانکی بوده است عنوان کرد: بیش از دو هزار و ۳۹۲ مورد مربوط به بانک ها در زمینه وثایق، بدهی معوق، اقساط و تنفس اقساط و تمدید بازپرداخت و ۱۹۸ مورد مربوط به مشکلات بیمه ای تامین اجتماعی و ۱۴۰ مورد در خصوص بخشودگی جرایم،  ۱۱۱ مورد مالیاتی ۳۱ مورد گاز و ۳۱ مورد امور برق واحدها بوده است.

علمدار یزدی با تاکید بر اینکه تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سطح استان باعث تثبیت ۴۰ هزار اشتغال در سطح استان شده است اظهار داشت: ۹۸۱ ثبت نام در سامانه بهین یاب و ۵۳۵ فقره مصوبه برای دریافت تسهیلات به میزان ۴۸۴ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی بیان داشت: برگزاری این جلسات موجب حفظ بیش از ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه در بخش صنعت و تولید استان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 82 = 89

بستن