شهرداری ویژه بافت تاریخی گرگان تشکیل می شود

عبدالرضا دادبود در خصوص ایجاد شهرداری ویژه بافت تاریخی گرگان اظهار کرد: تشکیل شهرداری ویژه بافت تاریخی در واقع به معنای ایجاد مدیریت واحد در بافت برای عملکرد بهتر همه بخش ها است.

وی بهترین متولی این کار را شهرداری دانست و اضافه کرد: با ایجاد یک مدیریت واحد، هم نظرات همه گروه ها و دستگاه ها مرتبط مانند میراث فرهنگی، استانداری، راه و شهرسازی و همچنین حقوق مردم تأمین و فعالیت ها هم تسریع می شود.

شهردار گرگان در مورد مصوبه کمیسیون ماده پنج گفت: باید کامل آن را مطالعه کنم و از جزئیات آن اطلاع ندارم، اما در کلیات آن باید شهرداری تلاش کند تا ضمن این که بافت به طور کامل در حوزه ها مختلف براساس مکان ها و مسیرهای ارزشمندی که دارد حفظ شود، روند توسعه در آن متناسب با شرایط بافت باشد.

دادبود بیان کرد: اولین قدم آن بود که ضوابط مربوط به ساخت نما به ویژه در بافت اعلام و ابلاغ شود و میراث فرهنگی آن را انجام داده و ضوابط هم موجود است و نیازمند هماهنگی است.

وی تأکید کرد: مدیریت بافت تحت عنوان یک شهرداری یا یک سازمانی که متولی آن شهردار گرگان خواهد بود، انجام خواهد شد.

دادبود افزود: اگر ضوابط اجازه دهد، ترجیح می دهیم یک شهرداری ایجاد کنیم و اگر شرایط نبود در قالب یک سازمان اختصاصی می توان مدیریت واحدی ایجاد کرد.

وی گفت: به دلیل این که این مجموعه بخشی از شهر است ممکن است در موضوعات و اتفاقات پیرامونی خود تحت تأثیر قرار گیرد امّا با ایجاد یک مدیریت واحد می توان این هماهنگی را بین بخش های مختلف ایجاد کرد تا کار تسریع شده و هم ضوابط اعمال و هم توسعه در بافت بهتر انجام شود.

شهردار گرگان بیان کرد: نگاه ما در توسعه بافت، غالب کردن نگاه گردشگری است بنابراین لازم است که در عین حال که بافت در حوزه توسعه فعال است و مردم می توانند براساس ضوابط ساخت و ساز انجام دهند، مجموعه بافت را بتوان در خدمت گردشگری فرهنگی قرار داد.

وی در پایان گفت: مردم باید الزاماتی را در حوزه نما، دیواره ها و جداره ها رعایت کنند و شهرداری نیز در حوزه کف سازی، کوچه ها، المان ها و مبلمان شهری وظیفه خود را انجام دهد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

بستن