نیروهای یمنی تأسیسات اتمی ابوظبی را با موشک کروز هدف قرار دادند

به نقل از المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور تأسیسات اتمی «براکه» در حال ساخت شهر ابوظبی امارات را هدف موشک کروز قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به ابوظبی در حالی انجام شد که حدود یک ماه پیش سخنگوی انصار الله گفته بود: ابوظبی هدف اصلی و مستقیم موشک های ماست و عملیات در مرزها و عمق خاک عربستان افزایش خواهد یافت.

نیروگاه هسته ای براکه امارات در  منطقه ای در ۵۳ کیلومتری غرب ابوظبی واقع شده است.

پس از چند هفته این برای بار دوم است که ارتش و کمیته های مردمی در یمن قدرت موشکی خود را به رخ دشمن سعودی و همپیمانان آن در ائتلاف ضد یمن می کشانند. پیشتر نیز ارتش و کمیته های مردمی یمن فرودگاه نظامی ریاض را هدف حمله موشکی قرار داده بودند؛ حمله ای که خشم گسترده عربستان سعودی را به دنبال داشت و موجب شد تا آل سعود عنان سخن از کف داده و جمهوری اسلامی ایران را متهم به حمایت موشکی از نیروهای یمنی کند.

با این حال، موشک هایی که امروز نیروهای یمنی علیه دشمن سعودی و متحدان آن استفاده می کنند، ساخت داخل بوده و از هیچ کشوری به این کشور ارسال نشده است. نیروهای یمنی از بدو حملات تجاوزکارانه رژیم سعودی به این کشور، تاکنون از تعداد زیادی از موشک های جدید و ساخته دست خود رونمایی کرده اند.

انصارالله یمن حمله به تاسیسات ابوظبی را تایید کرد

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن در توئیتی حمله به تاسیسات هسته ای ابوظبی را تایید کرد.

یگان موشکی یمن اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی این کشور تأسیسات اتمی «براکه» در حال ساخت شهر ابوظبی امارات را هدف موشک کروز قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به ابوظبی در حالی انجام شد که حدود یک ماه پیش سخنگوی انصار الله گفته بود: ابوظبی هدف اصلی و مستقیم موشک های ماست و عملیات در مرزها و عمق خاک عربستان افزایش خواهد یافت.

نیروگاه هسته ای براکه امارات در  منطقه ای در ۵۳ کیلومتری غرب ابوظبی واقع شده است.

منبع یمنی: موشک کروز به نیروگاه «براکه» اصابت کرده است

یک منبع وابسته به یگان موشکی یمن، پس از شلیک موشک یمنی ها به امارات؛ اصابت موشک به نیروگاه هسته ای براکه در ابوظبی را مورد تاکید و تایید قرار داد.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد که یک هدف راهبردی را در امارات هدف قرار داده اند.

بر اساس این گزارش؛ این موشک نیروگاه هسته ای براکه در ابوظبی پایتخت امارات را هدف قرار داد.

یک منبع وابسته به یگان موشکی ضمن تایید اصابت موشک به نیروگاه اماراتی اعلام کرد که موشک از نوع کروز به نیروگاه براکه اصابت کرده است.

این منبع بیان کرد: شلیک موشک به نیروگاه براکه در ابوظبی پس از تجربه موفق موشکی گذشته است.

یگان موشکی یمن در  ۳۰ نوامبر اعلام کرده بود که تجربه موفق موشکی بالستیک میان برد به هدف نظامی در عربستان داشته است و موشک به دقت به هدف نظامی در عربستان اصابت کرده است.

عبدالملک بدر الدین الحوثی رهبر انصارالله یمن به متجاوزان درباره بستن گذرگاههای یمن هشدار داده بود و هر اقدامی که وی آنرا حساس توصیف کرده بود از سوی یمنی ها را حق ملت یمن دانسته بود.

ارتش یمن:موشک کروز یک دستاورد یمنی و برد آن ۱۶۰۰ کیلومتر است

عزیز راشد معاون سخنگوی ارتش یمن درخصوص حمله موشکی به تاسیسات هسته ای در حال ساخت «براکه» در ابوظبی اظهار داشت: موشک کروز یک دستاورد یمنی صرف است و ما توانایی تولید چنین موشک هایی را داریم.

وی با بیان این مطلب افزود: موشک کروزی که به سوی تاسیسات براکه اصابت کرد بُرد آن ۱۶۰۰ کیلومتر است. ما موشک ها را طبق اطلاعات نظامی و اطلاعاتی نوین به هدف پرتاب می کنیم. حملات ما مشروع و قانونی است زیرا در چارچوب دفاع از خود در برابر تجاوزات مداوم علیه کشورمان صورت می گیرد.

راشد خاطرنشان کرد: پرتاب موشک کروز به نیروگاه ابوظبی یک پیام سیاسی و نظامی برای امارات است. کشورهای عضو ائتلاف تجاوز به یمن باید به حملات خود در یمن پایان دهند.

امارات شلیک موشک به نیروگاه «براکه» ابوظبی را تکذیب کرد

یک منبع اماراتی شلیک موشک کروز به نیروگاه هسته ای براکه در ابوظبی امارات را تکذیب کرد.

این منبع مدعی شد: ادعای دروغین با هدف منحرف کردن نگاهها از انتفاضه ضد حوثی ها در صنعا است.

شایان ذکر است که منابع یمنی از شلیک موشک کروز به نیروگاه هسته ای براکه امارات و اصابت آن به هدف خبر داده بودند.

 

درج آگهی رایگان | مشاغل خانگی | مقاله رشته کامپیوتر | تور طبیعت گردی از اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 44 = 46

بستن