ملارد فقیرترین شهرستان تهران از نظر سرانه

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی نوری صبح چهارشنبه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با کمیته برنامه ریزی ملارد، که با حضور محمد حسین مقیمی، استاندار تهران، معاونان استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و جمع دیگری از مسؤولان استانی در فرمانداری ملارد برگزار شد، گفت: در کجای دنیا شهرستانی را سراغ دارید که با ۴۵۰ هزار نفر جمعیت از داشتن حتی یک بیمارستان بی بهره باشد، این امر از عجایب دنیا است.

وی گفت: ساخت یک بیمارستان در ملارد در سفر رییس جمهور مصوب شد، اما امروز پیشرفت چندانی نداشته است، انتظار داریم که توجه ویژه ای به این مساله شود.

امام جمعه ملارد با بیان این که این شهرستان فقیرترین شهرستان از نظر سرانه های ورزشی، فرهنگی، مذهبی و … است، گفت: اصلا به شهرستان ملارد توجه نشده است و باید از دولت سوال کرد، ارتقا ملارد به شهرستان سبب چه امتیازی برای ملارد داشته است، این امر با توجه به نگاه دولت به آغز نکردن پروژه جدید باید فکر ویژه ای برای شهرستان های تازه تاسیس شود.

سالی ۲ میلیارد تومان اجاره برای ادارات ملارد پرداخت می شود

وی نگاه مسئولین استانی به امور فرهنگی ملارد را مثبت قلمداد نکرد و گفت: در مسائل فرهنگی و مذهبی مشکلات متعددی داریم، برای ساخت مصلی ملارد یک ریال بودجه از سوی دولت تزریق نشده و پیشرفت این مصلی تا این مرحله نیز از کمک خیرین و مردم و شورای شهر بوده است.

حسینی نوری اضافه کرد: زمین به ادارات در شهرک اداری ملارد اهدا شده است، اما این ادارات وزر و وبال مردم و شهرداری و شورای شهر بوده و سرانه های خدماتی مردم به سوی اداراتی می رود که درآمدهای آن ها به شهرستان باز نمی گردد، شهرداری سالی ۲ میلیارد تومان فقط اجاره ادارات را پرداخت می کند.

مدیران کل از نظر شهرستان ملارد مردود هستند

امام جمعه ملارد به مخالفت با فعالیت شهرک صنعتی ملارد از سوی شرکت شهرک های صنعتی اشاره کرد و افزود: این مخالفت به دلیل مسائل حاشیه ای بوده است، به ظاهر مسائل فنی را مطرح کردند، اما اگر این مساله فنی مطرح باشد، برای شهرک صنعتی شهریار با فاصله چند متر آن طرف تر هم مطرح است، عده ای از سودجویان برای دریافت منافعی در محل شهرک صنعتی سبب مخالفت با احداث این شهرک شد.

وی  به ترافیک صبحگاهی مسیر ملارد به تهران اشاره کرد و افزود: باید نگاه ویژه بحث مترو ملارد شود.

حسینی نوری خطاب به استاندار تهران گفت: بنده ۷ سال در ملارد خدمت می کنم، اما چند مدیرکل را می شناسم، گویی مدیران کل با شهرستان ملارد قهر هستند و انتظار است که مدیران کل ارتباط قوی تری با شهرستان های زیر پوشش داشته باشند، مدیران کل از دیدگاه شهرستان ملارد مردود هستند و ارتباطی با ملارد ندارند، شاید ملارد و اداره تحت پوشش خود را حتی بلد هم نباشند، حضور مدیران در شهرستان اهمیت فراوان دارد.

 

 

نصب شبکه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 + = 85

بستن