سیاست ایران درباره همسایگان مبتنی بر آرامش و امنیت پایدار است

فریدون همتی در دیدار با فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش پاکستان با بیان اینکه دیدار و بازدید نیروهای نظامی دو کشور ایران و پاکستان از دستاوردهای یکدیگر از اقدامات بسیار خوب است، عنوان کرد: این‌گونه تعاملات موجب تقویت حس برادری و دوستی میان نیروهای نظامی و در مجموع تمامی مردم دو کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: دو کشور ایران و پاکستان می‌توانند از دستاوردهای نظامی و غیرنظامی یکدیگر استفاده و تبادل دانش و تجربه با یکدیگر داشته باشند و این امر می‌تواند به دو کشور کمک زیادی کند.

استاندار هرمزگان به حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مسلمان جهان اشاره کرد و افزود: ما همواره حامی تمامی کشورهای اسلامی در منطقه و جهان هستیم و این امر موجب عصبانیت برخی کشورها از جمله آمریکا و اسرائیل شده است.

همتی تصریح کرد: حمایت از ملت مظلوم فلسطین برای مردم ما یک اعتقاد است و این حمایت تا آزادسازی این کشور از دست اشتغالگران صهیونیست ادامه خواهد داشت.

وی دوستی و مودت میان کشورهای مسلمان را از ضرورت‌های منطقه و جهان اسلام دانست و بیان داشت: همه ما در کنار هم می‌توانیم اقتدار اسلامی را در جهان به وجود آوریم و وحدت نیروهای نظامی کشورهای مسلمان می‌تواند تبدیل به قدرت بزرگی شود که موجب ترس و وحشت دشمنان اسلام شود و به همین دلیل است که آنها از اتحاد مسلمانان هراس دارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام همواره به دنبال این هستند که کشورهای مسلمان در جنگ و سختی باشند تا از این طریق علاوه بر فروش تسلیحات نظامی به آنها، از اتحاد مسلمانان نیز جلوگیری کنند.

همتی ریشه دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی با ملت ایران را ایستادگی و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: با حمایت ایران بساط داعش در عراق و سوریه برچیده شد و ایران اسلامی حمایت از مسلمانان را ادامه می‌دهد.

وی گفت: سیاست ایران اسلامی درباره همسایگان مبتنی بر آرامش و امنیت پایدار در منطقه است چرا که امنیت کشورهای همسایه، امنیت ایران اسلامی است.

نیروی دریایی ایران و پاکستان از قدرتمندترین و حرفه‌ای‌ترین نیروهای دریایی منطقه هستند

کاپیتان خالد پرویز فرمانده ناوگروه اعزامی نیروی دریایی ارتش پاکستان نیز در این دیدار اظهار داشت: در سال ۲۰۰۰ میلادی سفری به شهر بندرعباس داشته‌ام و از آن زمان تاکنون تحولات خوبی در این شهر اتفاق افتاده و آثار توسعه و پیشرفت در این شهر به‌خوبی نمایان است.

وی با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین، افزود: در زمینه فلسطین، پاکستان حمایت سیاسی و غیرسیاسی خود را از مردم مظلوم این کشور انجام داده است و تا زمانی که این کشور آزاد نشود دست از حمایت آن بر نخواهیم برداشت.

 

 

نصب شبکه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 55 = 56

بستن