اعزام کاروان کمکهای امدادی ومردمی ازآذربایجان غربی به کرمانشاه

حسن محمودی اصل زاده در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی و کمک رسانی به مردم زلزله زده کرمانشاه توسط استان اظهارداشت:۹۰ کامیون در سطح استان طی سه روز گذشته بارگیری شده و پس از جمع آوری کمک ها، سر انجام به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند.

وی ادامه داد: از اقدامات لحظات اولیه زلزله کرمانشاه می‌توان به اعزام حدود ۱۲۰ نفر از امدادگران و نجاتگران در قالب ۱۶ تیم به استعداد چهار تیم آواربرداری و دو تیم واکنش سریع و ۱۰ تیم اسکان اضطراری و همچنین یک تیم درمان اضطراری ۲۰ نفره جهت شرکت در عملیات آواربرداری، اسکان و درمان اضطراری اشاره کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌غربی ارزش ریالی اقلام ارسالی را ۱۲۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: کمک‌های امدادی هلال احمر و اقلام جمع آوری شده مردمی در سطح استان مبلغی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

محمودی اصل زاده ضمن اشاره به محتویات اقلام اعزامی به مناطق زلزله زده کرمانشاه بیان کرد: کمک های مردمی و امدادی بارگیری شده شامل چادر امدادی، والور، بخاری برقی، پتو، کنسروجات، ست ظروف، آب‌معدنی و دیگر اقلام زیستی بوده که به تناژ ۴۰۰ تن اقلام امدادی و ۳۰۰ تن کمک های مردمی، جمعا به وزن ۷۰۰ تن اعزام شده است.

وی از آمادگی کامل نیروهای امدادی هلال احمر استان آذربایجان غربی خبر داده و افزود: در صورت نیاز و درخواست نیرو جهت امدادرسانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، ۱۶ تیم امدادی پشتیبان آماده اعزام هستند؛ محمودی اصل زاده همچنین مرحله بعدی اعزام کمک های مردمی را هفته آینده اعلام کرد.

محمودی اصل زاده از اعزام تیم‌های امداد و نجات هلال احمر آذربایجان غربی به کرمانشاه نیز خبر داد و اظهارداشت: تیم‌های واکنش سریع، درمان و اسکان اضطراری، آواربرداری و آنست به کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود: حدود ۱۲۰ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در قالب ۱۶ تیم به استعداد چهار تیم آواربرداری و دو تیم واکنش سریع و و ۱۰ تیم اسکان اضطراری و همچنین یک تیم درمان اضطراری۲۰ نفره جهت شرکت در عملیات آواربرداری، اسکان و درمان اضطراری سحرگاه دوشنبه عازم استان کرمانشاه شدند.

محمودی اصل زاده افزود: یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر استان و ۱۷ دستگاه خودرو و تجهیزات زنده‌یاب و آواربرداری اعم از مینی بوس، آمبولانس، هایلوکس، پیکاپ، کرافتر، کامیون، اسکانیا، ایسوزو، تویوتا وانت و مزدا دوکابین و همچنین تامین چهار دستگاه توسط سایر ادارات به استان کرمانشاه ارسال شده است.

معرفی رشته مهندسی انرژیهای تجدید پذیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =

بستن