کشف۶قبضه اسلحه شکاری درشفت

رضا زمانی با اشاره گشت و پایش یگاه حفاظت محیط زیست شهرستان شفت به منظور جلوگیری از صید و شکار غیرمجاز، اظهار کرد: این پایش ها در راستای تحقق وظایف سازمانی و در پی اعلام ممنوعیت شکار و صید پرندگان وحشی از سوی سازمان انجام می شود.

وی افزود: در عملیات گشت و پایش یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت شش قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط شد که از این تعداد یک اسلحه غیرمجاز بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت با اشاره به جمع آوری ۶۱ عدد ادوات شکار و صید پرندگان و کومه نما در سطح این شهرستان، گفت: این اداوات شامل تورهای هوایی، ماکت پلاستکی اردک، تورهای نامریی صید آبزیان، سالیک بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین در این مدت ۱۳ قطعه پرنده و ماهی همانند خوتکا، مرغابی، ماهی قرقاول نیز کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: در طی این مدت سه بهله از پرندگان شکاری آسیب دیده نیز اعم دلیجه، جغد انبار و سنقر تالابی پس از تیمار در طبیعت رهاسازی شدند.

زمانی در ادامه تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت شکار از همه شهروندان درخواست می شود از هرگونه شکار خودداری کنند در صورت مشاهده مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت با انها برخورد قانونی ار انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

بستن