سمنان رتبه نخست کشور در حوزه سلامت اداری است

محمدرضا خباز پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان به میزبانی سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان با بیان اینکه سمنان از بُعد سلامت اداری و عدم ارتشا واختلاس، رتبه اول کشوری را دارد، ابراز داشت: باید بدانیم که عمر خدمت کوتاه است و قدم های خیرخواهانه و موثر شهرداران باعث پیشرفت و توسعه استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری ها در مدیریت شهری باید درآمد را تولید و هزینه کنند، افزود: شهرداران باید ضمن توجه به رونق بخش سرمایه گذاری مدیریت خود را تقویت و با عملکرد مدبرانه این ظرفیت را به درآمد زایی تبدیل کنند.

استاندار سمنان تشکیل اتاق فکر را در شهرداری ها یکی از ضروریات مهم برشمرد و ابراز داشت: شهرداران ممکن است به دلیل مشغله کاری فرصت تفکر درخصوص ایده های جدید نداشته باشند و در همین راستا با تشکیل اتاق فکر می توانند از پتانسیل فکری کسانی که اندیشه ای سیال دارند، بهره مند شوند.

خباز بابیان اینکه شهرداری مهمترین نهادهای کشور محسوب می شود، تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در دولت صورت گرفته، بحث واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی است و شهرداران موظفند این پروژه ها را احصا و به استانداری اعلام کنند.

وی افزود: صرف اتکا به درآمدهای نفتی و اعتبارات دولتی نمی تواند توسعه استان را رقم بزند لذا این مهم می طلبد تا بخش خصوصی مورد حمایت قرار گیرد لذا شهرداران باید به لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی توجه بیشتری را داشته باشند.

سفارش سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + = 16

بستن