۴۸۰۰ میلیارد ریال مالیات در استان کرمان جمع آوری شد

محمد سلمانی پیش از ظهر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار داشت: عوارض و مالیات جمع‌آوری شده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع می‌شود.

وی افزود: از چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال مالیات جمع آوری شده در استان کرمان، ۳۳۰ میلیارد ریال به شهرداری رفسنجان، ۱۴۴ میلیارد ریال به شهرداری شهر کشکوئیه، ۲۰ میلیارد ریال به شهرداری شهر سرچشمه، ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به شهرداری شهر بهرمان، چهار میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال به شهرداری شهر صفاییه و ۲۴۶ میلیارد ریال به دهیاری های شهرستان رفسنجان پرداخت شده است.

سلمانی بیان کرد: از ابتدای سال گذشته تا دو ماه ابتدای امسال سهم شهرستان رفسنجان از این مالیات ۶۳۰ میلیارد ریال بوده که به حساب دهیاری ها و شهرداری های این شهرستان واریز شده است.

وی توصیه کرد: از مسئولان شهرداری رفسنجان می خواهم تا یک خیابان یا یک بوستان به نام مالیات در رفسنجان نامگذاری کنند تا مردم با دید مثبت به این مقوله نگاه کرده و مالیات و عوارض را به‌موقع پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در ادامه اظهار داشت: در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» هستیم و از واحدهای کوچک و متوسط می خواهیم برای رونق بخشی و حفظ نیروی کار، مالیات را به موقع پرداخت کنند.

سلمانی تبیین کرد: کسانی که بیشترین درآمد و توانایی پرداخت مالیات را دارند باید مالیات خود را بپردازند زیرا قوانین و مقررات شفاف و برای همه افراد یکسان است و رابطه مالیات دهنده با دولت دو طرفه است و مردم به دولت و بالعکس اعتماد داشته باشند.

وی تصریح کرد: گروه های شغلی مشمول مالیات شامل سه گروه است که گروه اول کسانی هستند که در مجموعه های خرید، فروش و مبادلات کالا فعالیت و از ۳۰ میلیارد ریال به بالا درآمد دارند، گروه دوم مشاغلی هستند که حجم درآمد حاصل از فعالیت هایشان بین ۱۰ تا ۳۰ میلیارد ریال است و گروه سوم نیز مشاغلی است که حجم کاری و درآمدشان بین یک تا ۱۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: ۹۵ درصد مشاغل در رفسنجان، جزء مشاغلی گروه سوم گروههای شغلی است هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان عنوان کرد: در سال ۹۴ بیش از ۹۷ درصد در آمدهای پیش‌بینی شده در سطح کشور محقق شد که نسبت به سالهای ۸۱ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

سلمانی با بیان اینکه سامانه ۱۵۲۶ آماده پاسخگویی به سئوالات در زمینه مالیات است، ادامه داد: سیاست سازمان مالیاتی تعامل و رعایت عدالت‌مالیاتی است و با توجه به اینکه دریافت مالیات اضافی حق‌الناس است، لذا نمی‌خواهیم در حقوق ملت و دولت اجحافی شود.

مدیرکل اداره امور مالیاتی استان کرمان بیان داشت: طبق بند چهار قانون جلوگیری از فرار مالیاتی در استان کرمان ۷۷ مودی هستند که پیگیر هستیم تا مالیات خود را بپردازند.

سلمانی اضافه کرد: اشخاص حقیقی و حقوقی که ملکی اعم از تجاری، تولیدی و … دارند باید وارد سایت مالیات شوند و میزان اجاره‌بها را مشخص کنند تا بر اساس آن مالیات مشخص و اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان تیرماه تسلیم کنند.

معرفی کانال تلگرام | خرید بیلط هواپیما | عطر ادکلن | فروشگاه اینترنتی ال جی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 50 = 52

بستن