اجرای ۱۱۶ پروژه پدافند غیرعامل در تاسیسات آب و فاضلاب

امین قصمی هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل در تاسیسات آب و فاضلاب را افزایش پایداری و کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها و تاسیسات و تجهیزات زیربنایی آب‌رسانی بیان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱۶ پروژه در مجموع با اعتبار مصوب ۱۰۳۹ میلیارد ریال برای اجرای پدافند غیر عامل در تاسیسات آب و فاضلاب در دست مطالعه و اجرا داریم.

قصمی افزود: از مجموع این اعتبار مصوب، ۲۲۰ میلیارد ریال از منابع داخلی و سرمایه ای و ۸۱۹ میلیارد از منابع عمرانی تخصیص داده شده است که این میزان اعتبار ، معادل ۳۰ درصد بودجه شرکت است.

وی گفت:همچنین شاخص های حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت در پنج محور؛ مطالعات تامین و توزیع آب اضطراری،انجام پروژه های مقاوم سازی تاسیسات،مقابله با چالش های کم آبی در شرایط خشکسالی (تنش آبی)، پدافند سایبری، زیستی و تامین برق اضطراری تعریف شده است که پروژه های مذکور بر اساس این محور مطالعه و اجرایی شده است.

به گفته وی؛ تکمیل پروژه‌های مقاوم‌سازی مخازن و ایستگاه های پمپاژ، تکمیل پروژه های مقابله با خشکسالی، اجرای زون بندی شبکه توزیع شهرهای استان، اجرای طرح تامین آب از رطوبت هوا، برگزاری مانورهای زیستی و .. از اهم اقدامات این شرکت در حوزه پدافند غیرعامل در سال جاری بوده است.

مدیرعامل آبفای استان، همچنین به برنامه های این شرکت در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل طی سال جاری اشاره کرد و گفت: انجام صددرصدی مطالعات پدافند غیرعامل در تاسیسات، فرایندها و مراکز آب و فاضلاب، مقاوم سازی لرزه ای در تاسیسات آب و فاضلاب و تهیه و بروزرسانی بانک اطلاعاتی مکانی و توصیفی (GIS) از جمله برنامه های آبفا در این بخش است.

 

تور یک روزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 18

بستن