کاهش ۲۰درصدی هزینه‌ حفاری و انفجار در بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهک کشور

صاحبعلی منافی اظهار داشت: با امضای قرارداد تحقیقاتی برون دانشگاهی بین این دانشگاه و معدن برکشاهی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین معادن سنگ‌آهک کشور، هزینه‌های حفاری و انفجار این معدن تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی ضمن تشریح این طرح گفت: طرح مذکور توسط محمد تاجی از اعضای هیئت علمی گروه مهندسی معدن این دانشگاه که فردی شناخته‌شده در عرصه مهندسی انفجار معادن کشور است، ارائه‌شده و وی تاکنون موفق به انجام چندین طرح در صنایع دفاع و صنایع معدنی شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود افزود: در قراردادی که با معدن مذکور به امضاء رسیده انجام پروژه تحقیقاتی فروش فنّاوری بهبود عملیات حفاری و مدل پیش‌بینی قابلیت حفاری چال‌های انفجاری معدن سنگ‌آهک برکشاهی توسط دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به‌عنوان مجری طرح انجام می‌شود.

محمد تاجی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شاهرود هم در مورد طرح یادشده با اشاره به اینکه برطبق این قرارداد به دنبال ارتقاء فهم مهندسی در حوزه سرویس و نگهداری ماشین‌آلات حفاری چال‌های انفجاری و همچنین کاهش سیستماتیک یا نظام‌دار هزینه‌های تمام‌شده معدن بخصوص در قسمت حفاری و انفجار هستیم، گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و هزینه‌های نهادهای انرژی لزوم کاهش سیستماتیک هزینه‌های استخراج در معادن امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال عملیاتی می‌شود، افزود: به دلیل حسن انجام قراردادهای گذشته در خصوص انجام عملیاتی و مناسب طرح‌های برون دانشگاهی، یکی از بزرگ‌ترین معادن سنگ‌آهک کشور ترغیب به انجام طرح بهینه‌سازی و ارتقاء فنّاوری حفاری و همچنین مدیریت برنامه سرویس و نگهداری ماشین‌آلات حفاری چال‌های انفجاری خود با این دانشگاه شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شاهرود بابیان اینکه در این راستا دانشگاه در حال مذاکره به‌منظور عقد قرارداد جدید در همین حوزه با یک معدن مشابه دیگر نیز است، گفت: این قرارداد به مدت هشت ماه با تهیه پایگاه داده‌های عملیات حفاری و انفجار و ماشین‌آلات مربوطه و تحلیل و آنالیز آن‌ها و همچنین افزایش ارتقاء سیستم برنامه تعمیر و نگهداری، کاهش مصرف سرمته ها، کاهش مصرف سوخت و کاهش تعویض قطعات مصرفی انجام می‌شود.

 

معرفی کانال های تلگرام | بلیط هواپیما | درج آگهی رایگان | انجام پروژه دانشجویی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 94

بستن