استاندار سیستان و بلوچستان سرکنسول پاکستان در استان را احضار کرد

علی اوسط هاشمی در این دیدار خطاب به «محمد رفیع» سرکنسول پاکستان اظهار داشت: در طول دوره مدیریتم در این چند سال در استان اولین بار است که سر کنسول کشور پاکستان را احضار کردم زیرا همیشه سعی شده مدارا  شود و با تدبیر تهدیدها را از مرزهای خودمان دور کنیم.

وی افزود: برای تولید امنیت در ایران و به ویژه در استان سیستان و بلوچستان خیلی زحمت کشیده شده و خسارت های زیادی پرداخت شده و برای دولت و ملت ایران اسلامی پذیرفتنی نیست که به راحتی بر دستاوردهای حاصل از سرمایه ها و خون شهیدان صیانت از امنیت خدشه وارد شود.

وی گفت: شک نداریم که جریان ضد انقلاب پناهگاه امنی در سرزمین شما دارند و به راحتی به سلاح های مخرب و سنگین دسترسی دارند و با استفاده از غفلت دولت و مرزبانان پاکستانی احساسات مردم ما را جریحه دار می کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اگر ملاحظات همسایگی نبود، سرکوب اشرار برای نیروهای ایرانی کار دشواری نیست، افزود: انتظار اقدام قاطع و واکنش عملی از سوی دولت پاکستان در  مقابله با گروه های تروریستی داریم که در سرزمین شما اتراق کردند.

وی خاطر نشان کرد: خواستار برخورد با بی تفاوتی مرزبانان پاکستان در قبال این حادثه هستیم چون رفتارهای خسارت زا نمی تواند ضامن منافع ۲ کشور همسایه باشد.

وی ادامه داد: مرزبانان ایران با مشخص شدن راه خروج اشرار در همان ساعات نخست حادثه از طرف پاکستانی درخواست سرکوب و یا تشکیل تیمی با مشارکت طرفین می کنند ولی مرزبانان شما تمکین نمی کنند، این عدم تمکین در دستگیری اشرار زمینه ساز ناهنجاری های فردی می شود.

وی افزود: ما نمی توانیم به این بیندیشیم که امنیت پاکستان را بطور کامل امنیت خودمان بدانیم و راه را بر هر گونه تحرک احتمالی ببندیم به گونه ای که خیال دولت پاکستان نسبت به مرز ایران راحت باشد.

وی گفت: اختلافات شما با کشورهای دیگر بر ما پوشیده نیست، هم شما به ارزش امنیت مرز ایران با کشورتان واقف هستید و هم ما واقفیم ولی صیانت از مرز برای اسباب توسعه باید دو طرفه باشد.

 

خرید بیلط هواپیما | ثبت نام وام ازدواج | طراحی وب سایت در شیراز | بانک اطلاعات ساختمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

65 + = 69

بستن