یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به اشتغال روستایی اختصاص یافت

محمد حسین اصغریان عصر پنج شنبه در همایش «اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» که در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن برگزار شد، به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار کرد: بیان اقتصاد مقاومتی به این معنا نبوده که این اقتصاد در کشورهای دیگر وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این لغت برای اولین بار در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان شده است، افزود: وجود تفاوت میان مولفه های در نظام مقدس جمهوری اسلامی دلیل طرح اقتصاد مقاومتی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری تنها راه نجات اقتصاد بیمار کشور را تحقق اقتصاد مقاومتی دانسته اند، خاطرنشان کرد: با تحقق اقتصاد مقاومتی می توانیم در برابر چالش ها، تهدید و تحریم های دشمنان ایستادگی کنیم.

اصغریان با اشاره به اینکه طی سال های گذشته شاهد ظالمانه ترین تحریم ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودیم، تصریح کرد: این میزان از تحریم که به صورت هدفمند از سوی دشمنان علیه ایران اعمال شده بود در هیچ برهه ای از تاریخ وجود نداشت.

وی به عملکرد مطلوب دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآورشد: اقتصاد دانش بنیان پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی است که نهادینه شدن آن ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان تکیه برتوان داخلی را اصلی ترین رکن تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: مردمی کردن اقتصاد یکی دیگر از راهبردهای اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه به اختصاص حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها در سال جاری اشاره و اظهار کرد: باید زمینه‌ها را برای بهره‌مندی حداکثری از منابع و ظرفیت‌ها در راستای ایجاد اشتغال در روستاها فراهم کنیم.

 

قیمت نقاشی ساختمان | هدایای تبلیغاتی | ساعت مچی | جراحی زیبایی بینی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

بستن