اجرای سیستم آبیاری نوین چایپاره ۱۲۰ میلیاردتومان بودجه نیاز دارد

اسمعیل کریم زاده پیش از ظهر شنبه در آیین کلنگ زنی پروژه سیستم آبیاری نوین اراضی دشت قره ضیاالدین اظهارداشت: برای اجرای حدود شش هزار هکتار سیستم آبیاری تحت فشار در چایپاره، ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز است که نیازمند تخصیص حداکثری آن هستیم تا طرح در مدت مقرر به اتمام برسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر راندمان مصرف آب در زمین هایی که مجهز به سیستم های آبیاری نوین نیستند، ۳۵ درصد است که بعد از تغییر در شیوه های آبیاری به ۷۰ تا ۹۰ درصد خواهد رسید.

 کریم زاده افزود: در تامین لوله های مورد نیاز طرح از خرید تا اجرا مشکلی نداریم و کشاورزان باید کمک کنند تا لوله گذاری و حفاری در زمین های کشاورزی سریعتر انجام شود.

وی اضافه کرد: مسئولان بخش کشاورزی به دنبال تحقق اهدافی چون کم کردن مصرف آب، بالا بردن راندمان تولید در واحد سطح، خودکفایی و خوداتکایی در تولید محصولات مورد نیاز مردم و… هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی یاد آور شد: اگر امروز کشاورزان سرانه درآمد مناسبی ندارند ناشی از نبود سرمایه گذاری کافی و پرداخت جدی به کشاورزی و به ویژه نبود یا ضعف در مدیریت منابع آب و خاک است.

امروز پروژه سیستم آبیاری نوین اراضی دشت قره ضیاءالدین به مساحت سه هزار هکتار که با حضور فرماندار چایپاره و سایر مسئولان و کشاورزان این شهرستان کلنگ زنی شد.

بلیط هواپیما | مشاغل خانگی | سفارش پروژه | تور یک روزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 4 = 14

بستن