امسال بیش از ۳۰۰۰ دانشجو در خوزستان معتکف می‌شوند

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های خوزستان از ثبت‌نام بیش از سه هزار دانشجو در استان برای شرکت در مراسم اعتکاف دانشجویی خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی اظهار کرد: اعتکاف از سنت‌های فراموش شده‌ای است که انقلاب اسلامی آن را احیا کرد و نقش محوری در احیای آن را اعتکاف‌های دانشجویی داشتند. 

وی افزود: مراسم اعتکاف از لحاظ شرعی از اذان صبح فردا آغاز می‌شود، اما افتتاحیه آن در مساجد امشب برگزار می‌شود و دانشجویان معتکف از امشب در مساجد مستقر خواهند شد؛ تا امروز بیش از سه هزار دانشجو در سطح استان برای حضور در این مراسم ثبت‌نام کرده‌اند که آمار نهایی در ساعات پایانی امشب مشخص خواهد شد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: در تمام دانشگاه‌های استان که دارای مسجد هستند، اعتکاف دانشجویی برگزار می‌شود، دانشگاه‌های فاقد مسجد نیز برای این مراسم با مساجد سطح شهر خود هماهنگ کرده‌اند؛ به‌طور مثال دانشگاه پیام نور استان این مراسم را در مسجد ارشاد اهواز برگزار می‌کند.

شفیعی عنوان کرد: برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه علوم پزشکی جندی‌ شاپور و آزاد اهواز که یک مسجد دارند، به‌دلیل امکان پشتیبانی راحت‌تر، این مساجد را در اختیار دانشجویان دختر معتکف قرار می‌دهند و برای دانشجویان پسر مراسم را در مساجد سطح شهر برگزار می‌کنند.

وی در خصوص مراسم اعتکاف در دانشگاه شهید چمران اهواز، خاطرنشان کرد: مسجد امام خمینی (ره) این دانشگاه در اختیار دانشجویان دختر قرار خواهد گرفت و ۲۵۰ تا ۲۸۰ نفر در آن معتکف خواهند شد؛ همچنین مسجد شهدای این دانشگاه با ظرفیت حدود ۱۲۰ نفر برای اعتکاف دانشجویان پسر در نظر گرفته شده است.  

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشار به برنامه‌های جانبی در مراسم اعتکاف، گفت: حضور علمای استان و مبلغان دینی در میان دانشجویان معتکف، برپایی جلسات حلقه‌های معرفت، برگزاری مراسم وفات حضرت زینب (س) و برپایی آیین تجلیل از شهدای مدافع حرم از برنامه‌های اعتکاف دانشجویی خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 6 = 8

بستن