مسئولان آذربایجان غربی در زمینه مقابله با اعتیاد تلاش کنند

علیرضا رادفر عصر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع مبارزه با مواد مخدر افزود: برای مبارزه و مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه بحث اعتیاد و مواد مخدر، صرفا کارهای عادی و روتین کافی نیست، بلکه در این راستا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، دستگاههای ذیربط باید اقدامات ویژه و فوق العاده انجام دهند.

وی ادامه داد: مدیران و مسئولان باید در رابطه با موضوع مقابله با اعتیاد در جامعه، احساس مسئولیت و اهتمام ویژه داشته باشند، چرا که در عین اینکه یک وظیفه و تکلیف است، بلکه باید بدانیم که ممکن است فرزندان خود ما نیز در معرض این نوع آسیب ها قرار گیرند.

رادفر با تاکید بر لزوم استمرار آموزش ها در راستای آگاه سازی جامعه و خانواده ها از مضرات اعتیاد و آسیب های اجتماعی، افزود: در استان، اقدامات بسیار خوبی در خصوص آموزش افراد و خانواده ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد انجام گرفته و بر اساس گزارش های واصله تاکنون، ۴۹۸ هزار نفر در استان تحت آموزش قرار گرفته اند که این آمار بسیار خوب است اما باید تاثیر آموزش های ارائه شده نیز مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی در رابطه با اجرای طرح شیوع شناسی اعتیاد در استان نیز گفت: این طرح در محیط های دانشجویی، کارگری و دانش آموزی در استان اجرا شده که خوشبختانه آمارها و نتایج بدست آمده رضایت بخش است اما نباید به آن بعنوان یک نقطه مطلوب نگاه کنیم بلکه باید با تمام توان و تلاش در راستای پیشگیری از شیوع اعتیاد در محیط های مختلف جلوگیری کنیم.

ضرورت پرداختن تخصصی به موضوع مقابله با اعتیاد، نصب تجهیزات الکترونیکی کنترلی در مبادی ورودی و خروجی برای مقابله با قاچاق و استمرار اجرای طرح پاکسازی و مبارزه با مواد مخدر در محیط های آموزشی از دیگر موارد اشاره و تاکید معاون سیاسی استاندار در این جلسه بود.

رادفر همچنین از دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خواست، اجرای مصوبات شورا را با جدیت از دستگاههای ذیربط پیگیری کند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات و عملکرد این شورا و کمیته های زیرمجموعه آن در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

بستن