دادگستری استان سمنان در تحقق اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی دارد

حیدر آسیابی پیش از ظهر شنبه در بیست و نهمین نشست کارگروه گفتگوی بین بخش خصوصی و دولتی به میزبانی اتاق بازرگانی سمنان با بیان اینکه تغییرات و دستورالعمل جدید اجرایی کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری در قوه قضائیه به استان نیز ابلاغ شده است، تاکید کرد: این تغییرات باعث شده تا کمیته نظارت بر نحوه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، هدفمندتر شود.

وی با بیان اینکه این کمیته از هفته آتی آغاز به کار می کند، افزود: ساختار جدید کارگروه نظارت بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با دبیری دادگستری در راستای حمایت از تولید کنندگان گام بر خواهد داشت.

دادستان مرکز استان سمنان با تاکید بر مزیت های شکل گیری کارگروه نظارت بر سیاست های اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: نخستین کارکرد این کارگروه می تواند رفع موانع حقوقی سرمایه گذاری و تولید در سطح استان باشد که با جدیت و با حضور کارشناسان امرِ دستگاه های مختلف پیگیری خواهد شد تا شاهد رونق روز افزون تولید باشیم.

موانع حقوقی تولید در استان سمنان رفع می شود

آسیابی با بیان اینکه هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل موانع حقوقی تعطیل شود، ابراز داشت: یکی دیگر از مزیت های کارگروه نظارت بر نحوه عملکرد دستگاه ها در مقوله اقتصاد مقاومتی، بحث امنیت سرمایه گذاری و همچنین تعامل با دستگاه های اجرایی در زمینه سرمایه گذاری است.

وی افزود: حمایت از تولید در مجموع کلید واژه طلایی این کارگروه است که با حضور دستگاه قضا، سازمان بارزرسی کل کشور، معاونت حقوقی، معاونت منابع انسانی استانداری، پژوهشگاه قوه قضائیه، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دیوان عدالت اداری و سازمان ثبت اسناد و … می تواند کارهای خوبی را صورت دهد.

دادستان سمنان تعامل دادگستری استان با شبکه تولید را هدفمند خواند و بیان داشت: نظارت بر فرآیند پرونده های فعالیت اقتصادی به منظور پیشگیری و عدم صدور قرار ممنوع الخروجی کارآفرینان و سرمایه گذاران،  منع توقیف مکان و ماشین آلات  و مواد اولیه در ستاد نظارت بر اقتصاد مقاومتی دیده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

84 + = 87

بستن