۱۱ تن مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شد / انهدام ۴۰ باند بزرگ

سردار ناصر اصلانی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی اظهارداشت: از این میزان مواد مخدر واد شامل ۴۷ کیلوگرم هروئین، ۲۵۰ کیلوگرم مرفین، ۷۶۵ کیلوگرم تریاک، ۶۴ کیلوگرم حشیش، ۳۶ کیلو شیشه و ۹ هزار و ۷۳۴ کیلو گرم پیش ساز مواد مخدر صنعتی است.

وی با بیان اینکه در این زمینه ۲۰۰ خودرو حامل مواد مخدر قاچاق شناسایی و توقیف شد اظهارداشت: با تلاش ماموران ۴۰ باند بزرگ مواد مخدر نیز در شش ماهه اول سالجاری متلاشی شد که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۵ درصد رشد نشان می دهد.

سردار اصلانی ادامه داد: در نیمه نخست سالجاری ۱۱ هزار و ۲۴۲ نفر معتاد در استان شناسایی و دستگیر شده اند که در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۱۹۳ درصد تعداد جمع آوری معتادان رشد دارد.

۳۴۵هزار تماس مردمی با پلیس ۱۱۰ در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از ۳۴۵هزار تماس مردمی با پلیس ۱۱۰ طی نیمه نخست امسال خبر داد و گغت: بیشترین تماس های مردمی با پلیس در خصوص تصادفات، نزاع و درگیری، موادمخدر، سرقت، مسائل اخلاقی و اماکن عمومی و اختلافات خانوادگی است.

سردار اصلانی از کاهش دو درصدی سرقت در استان طی نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: در این ارستا ۸۲ درصد تمامی سرقت ها و ۹۲ درصد سرقت های توام با خشونت کشف شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه همچنین در این مدت تمامی قتل های سال ۹۶بصورت ۱۰۰ درصد کشف شده است افزود: در خصوص سرقت های مسلحانه ۹۶ درصد کشف شده و آخرین سرقت مسلحانه در یک از شعب کشتیبان بود که سارقین تحت پیگرد قانونی هستند.

سردار اصلانی با بیان اینکه امسال ۴۵ پرونده قاچاق بالای ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در استان تشکیل شده است افزود: در این زمینه بیش از ۶۰۶ دستگاه خودرو در بحث مبارزه با قاچاق کالا  شناسایی و توقیف شدند که بیشترین انها خودروی سنگین بودند.

وی با بیان اینکه بیش از هزار و ۲۵۰ نفر نیز در این خصوص دستگیر شدند گفت: تعداد دستگیرشدگان در بخش قاچاق کالا نسبت به مدت زمان مشابه پارسال پنج درصد افزایش نشان می دهد.

سرداراصلانی ارزش ریالی کالاهای مکشوفه ۷۵۲ میلیارد ۹۷۴ میلیون ریال را اعلام کرد و افزود: طرح عملیاتی بصورت ویژه در بحث مبارزه با قاچاق داشتیم و تاکید و برنامه های ما در خصوص باندهای بزرگ و پرونده های بالای یک میلیارد ریال است.

قتل جوان مهابادی به دلیل اختلافات شخصی بود

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه قتل جوان مهابادی و آتش زدن زنده زنده وی توسط دوستانش به دلیل اختلافات شخصی بود افزود: متاسفانه شایعات زیادی در فضای مجازی در این خصوص منتشر شده که هیچ کدام صحت نداشته و این پرونده توسط مراجع قضایی در دست بررسی است.

سردار اصلانی از پیش بینی ۱۸۰ عنوان برنامه برای بزرگداشت هفته ناجا در استان خبر داد و گفت: حضور در مزار شهدا، نماز جمعه، تجلیل از کارکنان و بازنشستگان و خانواده شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی از اهم این برنامه هاست.

وی از افتتاح اولین ایستگاه انتظامی سیار در استان خبر داد و اظهارداشت: این ایستگاه همزمان با بزرگداشت هفته ناجا در کلانتری ۱۷ بعنوان کلانتری نمونه استان، افتتاح خواهد شد.

سرداراصلانی افتتاح مرکز هشدار الکترونیک در استان، تجمیع مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ در سطح استان بصورت مرکزی جهت تسهیل در برقراری تماس مردم با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰در هر نقطه از استان را از دیگر برنامه های بزرگداشت هفته ناجا در استان اعلام کرد.

کاهش ۱۶ درصدی تصادفات فوتی در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در خصوص تصادفات فوتی و جرحی و خسارتی در استان نیز گفت: در شش ماهه امسال بیش از هشت هزار و ۲۷ نفر در اثر تصادفات در استان مجروح شده اند که رقم قابل توجهی است.

وی از کاهش ۱۶درصدی تصادفات فوتی در استان هم خبر داد و اظهارداشت: در نیمه نخست سال گذشته ۳۳۲نفر در اثر تصادفات فوتی جان خود را از دست داده اند که این تعداد در سالجاری ۲۷۶ نفر بود.

سردار اصلانی ۶۰ درصد عوامل تصادفات را عامل انسانی دانست و گفت: متاسفانه رانندگان به رعایت نکات ایمنی و قانونی در حین رانندگی توجه چندانی ندارند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اضافه کرد: در خصوص گواهینامه یک درصد افزایش صدور را داریم و ۲ درصد افزایش شماره گذاری را در طول ۶ ماهه سال جاری داریم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 56 = 59

بستن